İletişim: 0216 520 01 01

Halı Durulama işlemi

Halı Durulama işlemi

İyi durulanmamış halıda keçeleşme meydana gelir. Durulama işleminin tam olarak yapılabilmesi için halı yıkama şampuanının bitkisel ve halı yıkama için uygun olması gerekmektedir. Halı durulama işlemin yapılabilmesi için bu işleme uygun su kullanılmalıdır. Temiz olmayan, kuyu suyu ve arıtılmamış sular durulama yapılsa bile halıda tam olarak yumuşaklık oluşmasını engelleyebilir. Detay halı yıkama fabrikamızda halı durulama işlemi halı durulama makinesiyle yapılmaktadır. Bol su ile fırçalanan halılar fıskiye ve gelberi ile tamamen durulanmaktadır.

Halı yıkama için uygun olmayan leke sökücüler de halının tam olarak durulanmasını engelleyebilir. Tam olarak durulanmayan halı, tozları kendisine çekerek daha erken kirlenir. İnsan sağlığı içinde tehdit oluşturur ve halının sert olmasına sebep olur. Detay halı yıkama fabrikasında yıkanan halılarınız yumuşacık ve ilk günkü kadar temiz ve hijyenik olmaktadır. 

Temizlik Her Zaman "Detay”da Gizlidir…

Tüm bunlar göz önüne alındığında görmekteyiz ki halı durulama işlemi halı yıkama işleminin en önemli safhalarından birisidir. Profesyonel olmayan bir halı yıkama fabrikasının halıyı tam olarak durulaması imkânsızdır. Halı durulama işlemi halıya su atma işlemi değildir. Detay halı yıkama fabrikamızda halı durulama işlemi halı durulama makinesinde yapılmaktadır.

Galeri